Garnki emaliowane FNE Silesia Rybnik w programie kulinarnym!

Garnki emaliowane FNE Silesia Rybnik wykorzystywane są od wielu pokoleń w polskich domach i cieszą się niesłabnącą popularnością. Z racji swojej praktyczności często wykorzystywane są również w gastronomii czy przez doświadczonych miłośników gotowania. W październiku nasze naczynia odgrywają jedną z głównych ról w realizowanym projekcie kulinarnym.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu tzw. Małych Projektów. Kilka stowarzyszeń, postanowiło przygotować swój, niepowtarzalny program kulinarny, który docelowo znajdzie się w Internecie oraz zostanie wydany na płytach DVD. Program ma na celu aktywizację lokalnej społeczności, osób, które lubią gotować i sprawia im to przyjemność. Chodzi również o pokazanie kulinarnego dziedzictwa regionu, dlatego też większość dań to tradycyjne, znane od pokoleń potrawy. Co bardzo nas cieszy, większość potraw będzie przygotowywanych w naszych naczyniach!

W dniach 16-17 października, odbyły się pierwsze zdjęcia, do pierwszych odcinków. Prowadzącym program był Paweł Konjo Konnak – znany prezenter telewizyjny, komik i showman. Wraz z Panią Marzeną przygotowywali czerninę z lanymi kluchami. Cały program z racji dużego poczucia humoru Konja ma niepowtarzalną atmosferę i charakter.

To był prawdziwy egzamin dla naszych produktów, które zdały go doskonale!

W listopadzie w ramach projektu, odbędzie się kolejny etap gotowania, tym razem gościem i prowadzącym będą kucharz Jan Kuroń z żoną Anetą. Zaprezentują oni swoje pomysły na kuchnię regionalną i tradycyjną.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze efekty tej ciekawej współpracy, o której na pewno Was poinformujemy.

Śledźcie także nasz profil na Facebooku gdzie na bieżąco publikować będziemy zdjęcia z tych wydarzeń!

zdjęcie 5 zdjęcie 4 zdjęcie 3 zdjęcie 4zdjęcie 2zdjęcie 1zdjęcie 1