Właściwości emalii:

Jest higieniczna

Szklista powłoka, dzięki swojej gładkości i szczelności uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii – jest zatem higieniczna i nie wpływa na jakość przyrządzanych potraw.

Bezpieczna dla zdrowia

Powłoka emalii zabezpiecza przed uwalnianiem substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, nawet po schłodzeniu lub podgrzaniu naczyń. Dzięki czemu bezpiecznie możemy przechowywać nasze potrawy w lodówce.

Ma właściwości szkła

Powłoka emaliowana ma właściwości szkła, a więc jest kwasoodporna, nie pochłania zapachów i smaków, ani nie wchodzi w reakcje ze składnikami pożywienia (tłuszczami, kwasami), zapewniając nam prawdziwie zdrowe gotowanie i przechowywanie posiłków.

Bezpieczna dla dzieci i alergików

Dzięki wspomnianym właściwościom, naczynia emaliowane są doskonałe do przygotowywania posiłków, szczególnie dla alergików i dzieci.

Zawsze żywe kolory

Emalia jest odporna na działanie promieniowania UV – dzięki czemu naczynia długo pozostają lśniące, a kolory nie blakną.

Garnki idealne na każdy rodzaj kuchenek

Naczynia emaliowane doskonale przewodzą i utrzymują ciepło, szybko się nagrzewają i nadają się do stosowania na wszystkich typach kuchenek (także indukcyjnych).

Można je myć zmywarkach i używać w piekarnikach

Są praktyczne i funkcjonalne – można je wkładać do piekarnika (bez pokryw szklanych, jeśli posiadają bakelitowe uchwyty), a także myć w zmywarkach, najlepiej z użyciem delikatnych środków myjących.

Łatwe do utrzymania w czystości

Są łatwe do utrzymania w czystości (easy to clean), bez potrzeby polerowania, a do ich mycia wystarczy stosować delikatne płyny, a najlepiej naturalne środki spożywcze, takie jak ocet, kwasek cytrynowy czy sodę, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a także domowy budżet.

Szeroka oferta kształtów i rozmiarów

Oferta producenta pozwala na dobranie garnków do indywidualnych preferencji – ze szklanymi lub emaliowanymi pokrywami, a także z praktycznym, okuwanym rantem, który dodatkowo chroni naczynia przed ewentualnymi obtłuczeniami.

Bądź trendy

Bogate wzornictwo i ciekawe dekoracje naczyń, utrzymane w różnej stylistyce, ale zawsze zgodnie z trendami aranżacji wnętrz, czynią z nich ozdobę każdej kuchni, urządzonej zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.