Czy można używać garnka w piekarniku?

Czy można używać garnka w piekarniku?

Istnieje wiele opcji dla tego typu kuchenek. Jednym z nich jest wolnowar wyposażony we wkład z kamionki odpornej na działanie piekarnika. Inną opcją są ceramiczne naczynia do gotowania na wolnym ogniu, choć nie są one tak powszechne. Wśród wolnowarów, które dobrze sprawdzają się w piekarniku, są wielofunkcyjny piekarnik Samsung i pojedynczy garnek Smeg. Wybór odpowiedniego wolnowaru ma zasadnicze znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa gotowania. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych modeli.

Wkład kamionkowy Crock-Pot jest odporny na działanie piekarnika

Marka Crock-Pot reklamuje się, że jej wkłady kamionkowe są odporne na działanie piekarnika. Niemal wszystkie wkłady kamionkowe są odporne na działanie piekarnika, ale mimo to należy sprawdzić u producenta, czy dany model naczynia Crock-Pot nadaje się do stosowania w kuchence mikrofalowej. Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji obsługi lub w dziale obsługi klienta. Niektóre kamionki można gotować w kuchence mikrofalowej, ale mimo to należy przestrzegać szczegółowych zaleceń podanych w instrukcji.

Wkład kamionkowy do garnka crock-pot jest przystosowany do używania w piekarniku, ale pokrywka do słoika nie. Jeśli spróbujesz użyć pokrywki do naczynia z wkładem kamionkowym, który nadaje się do piekarnika, ryzykujesz uszkodzenie słoika. Jeśli Twój wkład kamionkowy do garnka crock-pot jest przystosowany do używania w piekarniku, nie martw się – będzie działał bez zarzutu również w piekarniku.

Ceramiczne naczynia do wolnowarów są mniej popularne

Wolnowary nie muszą być umieszczane w piekarniku, ponieważ można je myć w zmywarce. Wyjmowane garnki wewnętrzne są wykonane z kamionki, stali nierdzewnej lub aluminium. Pokrywy wolnowarów również nadają się do mycia w zmywarce. Niemniej jednak nie należy wkładać do zmywarki elektronicznej obudowy wolnowaru. Kabel elektroniczny nigdy nie powinien być umieszczany w zmywarce. Zamiast wolnowaru można również użyć piekarnika holenderskiego.

Inną wadą używania wolnowaru w piekarniku jest fakt, że jest on podatny na uszkodzenia spowodowane wysokimi temperaturami. Podgrzewanie zimnych materiałów ceramicznych lub kamiennych w piekarniku może prowadzić do pęknięć, a nawet eksplozji. Gdy powstaną pęknięcia, jedzenie znajdujące się w środku jest bardziej narażone na zepsucie. Temperatura w wolnowarze zwykle nie jest wystarczająco wysoka, aby uszkodzić wkład. Jeśli jednak ma ona odpowiednie właściwości izolacyjne, może być używana w piekarniku.

Piekarnik wielofunkcyjny Samsung dobrze radzi sobie w piekarniku

Piekarnik wielofunkcyjny Samsung jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy LCD, 14 funkcji gotowania, 80 programów automatycznego gotowania oraz łączność Wi-Fi. Wskaźnik temperatury pozostaje wierny pierwotnym ustawieniom, a piekarnik jest wyposażony w funkcję blokady przed dziećmi, która zapewnia bezpieczeństwo dzieciom. Wykończenie ze stali nierdzewnej i łączność Wi-Fi umożliwiają zdalne monitorowanie piekarnika i sterowanie nim za pomocą smartfona. Piekarnik wielofunkcyjny Samsung jest również wytrzymały, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej kuchni.

Czytaj również:   Jakie zastosowania mają garnki tureckie?

Przy ocenie piekarników wielofunkcyjnych Samsung ważne jest określenie cech, które są dla Ciebie najważniejsze. Na przykład, jeśli szukasz piekarnika, który może piec chleb i kurczaka, piekarnik ścienny Samsung ma funkcję konwekcji. Funkcja ta wykorzystuje dwa wentylatory do rozprowadzania powietrza w całym piekarniku, co zapewnia lepsze rezultaty gotowania. Dodatkowo piekarnik posiada programator czasowy, który pozwala zaprogramować go tak, aby konkretne potrawy były przygotowywane w różnym czasie.

Pojedyncze urządzenie do gotowania Smeg dobrze radzi sobie w piekarniku

Zarówno w piekarniku, jak i w kuchni kuchenka jednoporcjowa Smeg sprawdza się doskonale. Piekarniki Smeg mają możliwość gotowania na parze i są dostępne w kilku różnych wersjach estetycznych. Są również wyposażone w wiele przydatnych funkcji, takich jak rozdrabniacz do żywności. W piekarniku, kuchenka jednopalnikowa Smeg jest dobrym wyborem dla tych, którzy lubią gotować potrawy wymagające dużo czasu i wysiłku.

Piekarniki i naczynia Smeg charakteryzują się kultowym wzornictwem i najlepszą w swojej klasie jakością wykonania. Gama piekarników obejmuje od jednego do czterech urządzeń o szerokości od 60 cm do 150 cm. Dostępne są z płytami gazowymi lub indukcyjnymi, a także w różnych układach. Kuchenki Smeg są również dostępne w różnych schematach kolorystycznych, z klasycznymi wzorami i nowoczesnymi, odważnymi kolorami.

Pojedyncza kuchenka Smeg jest bardziej przystępna cenowo

Kuchenki jednopalnikowe Smeg mają rozpoznawalną markę i są dość drogie. Jednak jakość i wydajność produktów Smeg sprawia, że są one warte swojej ceny. W szczególności seria FAB jest popularna i dobrze znana. Choć większość dorosłych rozpoznałaby wzornictwo Smeg, w tańszych modelach prawdopodobnie zabraknie marki Smeg. Ale to nie znaczy, że tańsze modele nie są warte swojej ceny.

Smeg nie jest najbardziej innowacyjną marką, ale jest to marka, która uosabia klasę i jest przeznaczona do eksponowania. Smeg produkuje swoje urządzenia z wysokiej jakości materiałów i w stylistyce FAB. Urządzenia tej firmy kosztują znacznie więcej niż ich tańsze odpowiedniki. Dzieje się tak, ponieważ ich reputacja jest tak dobra, a one są drogie. Ta premia cenowa wiąże się z ceną, więc może trzeba poczekać na wydarzenie sprzedaży przed zakupem jednego.

Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska