Jak wyczyścić brudny garnek w środku z resztek jedzenia?

Jak wyczyścić brudny garnek w środku z resztek jedzenia?

Jedną z metod czyszczenia garnka jest zagotowanie wody z filiżanką octu i dwiema łyżkami sody oczyszczonej. Po ostygnięciu roztworu należy wyrzucić płyn. Do usunięcia resztek płynu użyj szorowarki lub płynu do naczyń. Nie pomijaj tego kroku, ponieważ w efekcie otrzymasz pastę do szorowania, która wygląda gorzej niż brudny garnek. Co więcej, jeśli chcesz pozbyć się uporczywych pozostałości, będziesz musiał powtórzyć ten proces.

Soda oczyszczona

Jeśli próbujesz wyczyścić garnek z resztkami jedzenia w środku, możesz się zastanawiać, czy możesz użyć sody oczyszczonej, aby wykonać to zadanie. Do wykonania tego prostego przepisu potrzebna będzie filiżanka sody oczyszczonej, 1 filiżanka wody i jedna łyżka stołowa białego octu. Wymieszaj składniki razem, aż powstanie pasta. Wyszoruj garnek zgniecionymi kawałkami folii, a następnie spłucz gorącą wodą z mydłem.

Oprócz usuwania uporczywych plam, soda oczyszczona może również odświeżyć lodówkę – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu Poradnik Pracodawcy. Połącz wodę z łyżeczką sody oczyszczonej i wymieszaj, aby powstała cienka pasta. Pasta usunie przypalone resztki jedzenia. Powtarzaj tę procedurę tak często, jak to konieczne, aby usunąć uporczywe resztki jedzenia. Roztwór będzie działał przez długi czas i jest nietoksyczny. Jeśli użyjesz sody oczyszczonej do wyczyszczenia brudnego garnka z resztkami jedzenia w środku, jest to niedrogi i skuteczny sposób na usunięcie resztek jedzenia.

W przypadku uporczywych osadów na żeliwnych garnkach pokrytych porcelaną, możesz również dodać jedną lub dwie łyżeczki sody oczyszczonej do wody. Dobrze wymieszaj. Mieszanka będzie gotować się na wolnym ogniu przez kilka minut. Po tym czasie można usunąć resztki przypalonego jedzenia. Po zakończeniu można ponownie użyć garnka. Upewnij się tylko, że robisz to w zlewie, a nie w zmywarce.

Biały ocet destylowany

Użycie białego octu destylowanego do wyczyszczenia garnka to prosty sposób na usunięcie uporczywych plam po jedzeniu i napojach. Kwasowość octu jest od dwóch do trzech razy większa niż wody, dlatego jest on szczególnie skuteczny w usuwaniu plam powstałych w wyniku gotowania. Zazwyczaj plamy te są spowodowane zwęglonym jedzeniem. Destylowany biały ocet jest bardzo skuteczny w usuwaniu plam po jedzeniu i pozostawia naczynie lśniąco czyste.

Czytaj również:   Który garnek wybrać do przygotowywania soków?

Jeśli używasz białego octu destylowanego do usuwania plam, roztwór ten może być również stosowany do czyszczenia kubków i naczyń. Należy zmieszać roztwór złożony z połowy wody i połowy octu, a następnie nanieść go na poplamione miejsca. Spłucz dokładnie powierzchnię i usuń resztki octu. Oprócz czyszczenia garnków i patelni, ocet może być również stosowany do czyszczenia marmurowych blatów. Może on również pomóc w usuwaniu bakterii i nieprzyjemnych zapachów poprzez moczenie plastikowych pojemników w mieszaninie octu i wody.

W przypadku trudnych do usunięcia zapachów w domu, biały ocet jest również doskonałym sposobem na rozwiązanie problemu. Ocet nie tylko wyczyści garnek lub patelnię, ale także je zdezodoryzuje. Aby pozbyć się brzydkich zapachów z drewnianych powierzchni, można zmieszać go z wodorowęglanem sody. Wystarczy rozpylić mieszankę na drewno i pozostawić na kilka minut, aby się spieniła, a następnie spłukać świeżą wodą.

Świeży sok z cytryny

Użycie świeżego soku z cytryny do wyczyszczenia zabrudzonego garnka może pomóc Ci uniknąć stosowania ostrych środków czyszczących. Cytryny zawierają kwasy, które mogą przeciąć tłuszcz i plamy. Ponadto, używanie cytryn w domu może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Niektóre ostre środki czystości mogą powodować podrażnienia skóry, takie jak egzema i alergie. Cytryny zawierają naturalną alternatywę, która jest bezpieczna dla środowiska i nie powoduje reakcji alergicznych.

Z tych samych powodów sok z cytryny jest również przydatny do czyszczenia różnych powierzchni. Innym dobrym pomysłem jest użycie go do mycia okien. Sok z cytryny można rozcieńczyć i spryskać nim szybę. Szyba będzie bez smug i będzie odstraszać owady. Innym zastosowaniem soku z cytryny jest usuwanie uporczywych plam z wody. Można go również używać do usuwania rdzy i plam z linii wodnej.

W przypadku wyjątkowo tłustych naczyń, wyciśnij świeżą cytrynę i dodaj ją do wody, w której je myjesz. Sok z cytryny może również rozjaśnić zardzewiałe przedmioty. Możesz także włożyć połówkę cytryny do płynu do naczyń, a następnie piec ją w piekarniku przez 30 minut. Po ostygnięciu można wyjąć naczynie. Jeśli chcesz pozbyć się zapachu, możesz zmieszać sok z cytryny z odrobiną sody oczyszczonej.Podobne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska