0205002721 1 1210x423 - Janina i Feliks w nowych, soczystych kolorach

Janina i Feliks w nowych, soczystych kolorach

Naczynia emaliowane przeżywają ostatnio wielki powrót, nie tylko do współczesnych kuchni…ale też na salony. Warto wspomnieć o najważniejszych zaletach garnków z powłoką emaliowaną. Długo utrzymują ciepło, co znacząco skraca czas gotowania, są antyalergiczne i nie wchodzą w reakcje z kwaśnymi czy tłustymi potrawami, doskonale nadają się nie tylko do gotowania, ale również przechowywania żywności. Gładka powłoka jest higieniczna i antybakteryjna – uniemożliwia bowiem gromadzenie się i rozmnażanie bakterii. Ponadto emalia jest odporna na ścieranie czy występowanie korozji i w odróżnieniu od garnków ze stali, nie wymaga polerowania.

Oprócz wspomnianych bardzo korzystnych właściwości emalie czarują bogactwem wzorów i kolorów. Dla amatorów różnych stylów aranżacji wnętrz. W ofercie producenta FNE Silesia Rybnik, znaleźć możemy nie tylko charakterystyczne, tradycyjne kształty garnków, rondli czy kubków, z nutką nostalgii za stylem retro, doskonałe dla wielbicieli klimatów vintage, ale również szeroką gamę modeli i barw dla fanów klasyki w bardziej nowoczesnym wydaniu.

0205002721 1030x773 - Janina i Feliks w nowych, soczystych kolorach

Współczesne aranżacje kuchenne utrzymane są najczęściej w dwóch stylach: nowoczesnym, modernistycznym, designerskim, charakteryzującym się prostymi kształtami, gładkimi, połyskującymi powierzchniami, upodobaniem do pięknej formy i funkcjonalności oraz wyrazistych barw. Lub klasycznym – przywołującym skojarzenia ze stylem prowansalskim lub angielskim, stawiającym na stonowane kolory, tradycyjne kształty, łagodne linie i mnogość dodatków.

Modne kolorowe garnki, będą ozdobą Twojej kuchni

Różniące się gusta fanów obu tak różnych stylów, zaspokoić mogą dwie linie emaliowanych garnków: Feliks i Janina. Obie proponujemy teraz w nowej, odświeżonej palecie barw, zgodnej z bieżącymi trendami: śmietankowym beżu, soczystej zieleni i głębokiej czerwieni. Garnki mają pięknie wyprofilowane kształty – prosty (seria Feliks) lub pękaty (seria Janina), funkcjonalne, szklane pokrywy, ułatwiające kontrolowanie procesu gotowania i wysokiej jakości, srebrne, stalowe uchwyty. Wewnątrz wszystkie garnki pokryte są emalią w kolorze białym, dodatkowo krawędzie okute zostały taśmą ze stali nierdzewnej, która skutecznie chroni garnek przed obiciem, jednocześnie stanowiąc eleganckie wykończenie.

0205002725 1030x773 - Janina i Feliks w nowych, soczystych kolorach

Czerwony

Tak piękne i funkcjonalne naczynia zachęcają nie tylko do gotowania, ale również serwowania posiłków bezpośrednio na stół. Prosto z garnka możemy podawać nie tylko tradycyjne dania jednogarnkowe, jak leczo, ale również zdrowe i pożywne zupy kuchni azjatyckiej, np. tajską zupę z mlekiem kokosowym czy słynną wietnamską zupę pho, na wywarze wieprzowo-wołowym z aromatycznym anyżem, tajską bazylią i makaronem ryżowym. Charakterystyczny widok garnuszka na stole to także wizytówka kuchni flamandzkiej czy francuskiej. Świeże mule coraz częściej można tanio kupić również w polskich sklepach, ich przyrządzanie, wbrew pozorom nie jest wcale trudne, a podane w pięknym, emaliowanym garnuszku, z pewnością zaskoczą naszych domowników i oczarują gości.