zestaw garnkow emaliowanych ze szklanymi pokrywkami silesia rybnik zoska czerwony 8 elementow 1000x423 - Kultowa emalia zawsze modna

Kultowa emalia zawsze modna

Tradycyjne naczynia emaliowane budzą w nas miłe wspomnienia i przywołują czas spędzony na polskiej wsi. Aromat gotowanych w nich potraw przypomina beztroskie dzieciństwo, bo to właśnie w takich naczyniach najczęściej gotowały nasze prababcie, babcie i mamy. Garnki emaliowane są nadal chętnie wybieranymi naczyniami kuchennymi ze względu na ich tradycyjny, pokoleniowy charakter, ale i ciekawy design.

Wieloletnia tradycja emalii

Historia naczyń emaliowanych Silesia Rybnik sięga aż 1753 roku, a fabryka od początku swego istnienia w produkcji garnków wykorzystywała wielopokoleniowe doświadczenie w wytwarzaniu naczyń. Garnki i naczynia emaliowane od lat wykorzystywane są w kuchni przez gospodynie domowe, które doceniły ich niezawodność. Nic więc dziwnego, że emalia nierozerwalnie związana jest z kuchnią staropolską i obecna jest niemal w każdym, polskim domu.

 

garnek emaliowany na gaz i indukcj silesia rybnik kokoszka smakoszka dek. co by o pierwsze 4 8 l - Kultowa emalia zawsze modna

 

Charakterystyczne, retro kształty, nawiązujące swym wyglądem do naczyń używanych w staropolskiej kuchni na początku XX wieku, do dziś są poszukiwane i chętnie użytkowane – zwłaszcza przez wśród miłośników rustykalnego stylu. Czajniki, kubki, dzbanki, miski czy cedzaki zachwycają swoją gładką, szkliwioną powierzchnią oraz oryginalnymi dekoracjami odnoszącymi się do swojskich wzorów, takich jak: polne kwiaty, kurki czy owoce.

Naczynia emaliowane są także idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie lokalny rynek i wyroby polskiego pochodzenia. Garnki Silesia Rybnik na wielu etapach produkcji wytwarzane i dekorowane są ręcznie, dzięki czemu zyskują wyjątkowy, rękodzielniczy charakter.

Garnuszek emaliowany z dzióbkiem Silesia Rybnik Kurka Zośka Kokoszka 125 l - Kultowa emalia zawsze modna

Za co współcześnie lubimy naczynia emaliowane?

 

Obecnie naczynia emaliowane zyskały wielu zwolenników m.in. dzięki swoim właściwościom hipoalergicznym i powłoce antybakteryjnej.  Pozbawione niklu, stworzone ze stalowego korpusu pokrytego kilkoma warstwami emalii, stają się naczyniami doskonałymi dla osób z alergią, a także małych dzieci. Stąd też stały się najczęstszym wyborem nie tylko wśród alergików, ale i mam, które chcą przygotować swoim najbliższym smaczne i zdrowe posiłki.

Ponadto garnki pokryte emalią z powodzeniem można używać na kuchenkach indukcyjnych, co odpowiada wymogom obecnych czasów. Dodatkowo w garnkach emaliowanych można przechowywać jedzenie w lodówce, co sprawia, że są to naczynia uniwersalne i wygodne w użytkowaniu.

Garnki emaliowane Silesia Rybnik Crazy Daisy białe zestaw garnków - Kultowa emalia zawsze modna

 

Naczynia emaliowane doceniamy również za ich nawiązanie do tradycji, za rustykalną stylistykę i mnogość dostępnych dekoracji, kolorów czy form. Silesia Rybnik obserwuje współczesne tendencje kolorystyczne oraz dekoracyjne i przekłada je na swoje naczynia emaliowane, ale też nie rezygnuje z ciągle popularnej i pożądanej, swojskiej estetyki retro. Stąd w ofercie marki znaleźć można modne i nowoczesne garnki emaliowane, jak i takie kojarzące się z tradycyjną stylistyką emalii. Kultowa emalia, która mogłaby kojarzyć się z pewnym reliktem przeszłości, jest ciągle modna i użytkowana w wielu polskich domach i nie tylko. Naczynia emaliowane są doceniane na całym świecie!