Właściwości emalii:

11

Jest higieniczna

Szklista powłoka, dzięki swojej gładkości i szczelności uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii – jest zatem higieniczna i nie wpływa na jakość przyrządzanych potraw.

4

Bezpieczna dla zdrowia

Powłoka emalii zabezpiecza przed uwalnianiem substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, nawet po schłodzeniu lub podgrzaniu naczyń. Dzięki czemu bezpiecznie możemy przechowywać nasze potrawy w lodówce.

12

Ma właściwości szkła

Powłoka emaliowana ma właściwości szkła, a więc jest kwasoodporna, nie pochłania zapachów i smaków, ani nie wchodzi w reakcje ze składnikami pożywienia (tłuszczami, kwasami), zapewniając nam prawdziwie zdrowe gotowanie i przechowywanie posiłków.

1

Bezpieczna dla dzieci i alergików

Dzięki wspomnianym właściwościom, naczynia emaliowane są doskonałe do przygotowywania posiłków, szczególnie dla alergików i dzieci.

7

Zawsze żywe kolory

Emalia jest odporna na działanie promieniowania UV – dzięki czemu naczynia długo pozostają lśniące, a kolory nie blakną.

5

Garnki idealne na każdy rodzaj kuchenek

Naczynia emaliowane doskonale przewodzą i utrzymują ciepło, szybko się nagrzewają i nadają się do stosowania na wszystkich typach kuchenek (także indukcyjnych).

9

Można je myć zmywarkach i używać w piekarnikach

Są praktyczne i funkcjonalne – można je wkładać do piekarnika (bez pokryw szklanych, jeśli posiadają bakelitowe uchwyty), a także myć w zmywarkach, najlepiej z użyciem delikatnych środków myjących.

3

Łatwe do utrzymania w czystości

Są łatwe do utrzymania w czystości (easy to clean), bez potrzeby polerowania, a do ich mycia wystarczy stosować delikatne płyny, a najlepiej naturalne środki spożywcze, takie jak ocet, kwasek cytrynowy czy sodę, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a także domowy budżet.

13

Szeroka oferta kształtów i rozmiarów

Oferta producenta pozwala na dobranie garnków do indywidualnych preferencji – ze szklanymi lub emaliowanymi pokrywami, a także z praktycznym, okuwanym rantem, który dodatkowo chroni naczynia przed ewentualnymi obtłuczeniami.

14

Bądź trendy

Bogate wzornictwo i ciekawe dekoracje naczyń, utrzymane w różnej stylistyce, ale zawsze zgodnie z trendami aranżacji wnętrz, czynią z nich ozdobę każdej kuchni, urządzonej zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.